Küçük Yesevi’lere Ahmet Yesevi Üniversitesinden destek

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Osmaniye’deki Ahmet Yesevi Gençlik Spor Kulübünün atletizm dalında kazandıkları madalyaları basın yoluyla öğrenmeleri üzerine kulübün sporcuları ve antrenörüne mektup yazdı ve başarılarını tebrik etti.

Prof. Dr. Musa Yıldız, “Ahmet Yesevi adını taşıyan bir kulübün bu başarısı, aynı adı taşıdığımız üniversite olarak bizi çok gururlandırdı. Yazdığımız mektupta, öğrencileri gurur veren başarılarından dolayı kutladık. Mektubun yanında da üniversitenin Yesevi eserlerinden oluşan bir setini öğrencilere hediye olarak gönderdik.” bilgisini aktardı.

Mektubun, kulübün Teknik Direktörü Volkan İnçli tarafından çocuklara ulaştırıldığını aktaran Yıldız, Ahmet Yesevi Gençlik Spor Kulübü Teknik Direktörü Volkan İnçli’den teşekkür mektubu aldıklarını belirtti.

Mektup karşısında çok mutlu olduklarını dile getiren Yıldız, “Mektubun yanında gelen bir başka sürpriz de bizi ayrıca mutlu etti. Öğrenciler, kulübün formasına Osmaniye’nin plakası olan 80 rakamı ile adımı yazdırmışlar. Bu duygulu anlar, öğrencilerle kurduğumuz gönül bağının bir göstergesi ve biz üniversite olarak bu bağı sürekli hale getireceğiz” dedi.