İstanbul Manisa İli ve İlçeleri Hizmet Vakfında ‘’Hoca Ahmet Yesevi’yi Anlamak’’ Konferansı28 Kasım 2016

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, İstanbul Manisa İli ve İlçeleri Hizmet Vakfında ‘‘’Hoca Ahmet Yesevi’yi Anlamak’’ konulu konferans verdi.

Konferansta Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi'nin hayatını ve en büyük eseri olan Divan-ı Hikmet'i anlattı. Prof. Dr. Musa Yıldız, Türk coğrafyasının Asya'dan Avrupa'nın ortalarına kadar geniş bir alanı kapsadığını belirterek "Bizler en başında eğitimciler ve ülkeye yön veren idareciler olarak, çocuklarımızın arasından yeni Ahmet Yesevi'ler Yunus Emre'ler çıkartmalıyız. Onlara geçmişteki yaşamış büyük isimleri iyi öğretmeli ve anlatmalıyız. Çünkü kainat boşluk kabul etmez. Türkler büyük işler başarmış bir millettir ve bizler atalarımızın izinden giderek bizden sonrakilere iyi eserler bırakmalıyız" dedi.

Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkistan’da bulunan Hoca Ahmed Yesevi Türbesinin yapılışını ve tarihsel süreci ile Ahmet Yesevi Üniversitesi hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

Programın sonunda Prof. Dr. Musa Yıldız bu güzel konferansı düzenledikleri için İstanbul Manisa İli ve İlçeleri Hizmet Vakfı Başkanı Ercan Oğuz ve yöneticilerine teşekkür etti.