Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Türkistan Gazetesini ziyaret etti26 Ocak 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkistan Gazetesini ziyaret etti. Türkiye'den gelen çok değerli misafiri gazete başyazarı Asan Ospan başta olmak üzere tüm gazete ailesi büyük sevinçle karşıladı.

Türkistan Gazetesi başyazarı Asan Ospan, Prof. Dr. Musa Yıldız’ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti ve 86 yıllık köklü gazete hakkında bilgiler verdi. Türkistan Gazetesinin 56 yıldır aynı zamanda Özbek Türkçesi ile de yayınlandığını belirten Asan Ospan, yayınlar hakkında detaylı bilgi aktardı.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, konuşmasında Türkistan Gazetesinin Türkistan ve Güney Kazakistan için önemine vurgu yaparak Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak işbirliğinin artacağını söyledi. Prof. Dr. Musa Yıldız, aynı zamanda Üniversitemiz öğrencilerinin Gazetede staj yapması için gerekli desteğin verilmesi hkonusunu Türkistan Gazetesi başyazarı Asan Ospan ile görüştü.

Görüşme sonrası Türkistan Gazetesi başyazarı Asan Ospan, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a yayınları olan eserlerden takdim etti.