Hoca Ahmet Yesevi Okuma Salonu Hizmete Girdi26 Ocak 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi kütüphanesinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi okuma salonu, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Eren ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek’in katılımıyla düzenlenen açılışla hizmete girdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız açılışta yaptığı konuşmasında: ‘’Türklüğümüzü ve Müslümanlığımızı borçlu olduğumuz ve bunun yanında Anadolu’nun tüm renklerini bir araya getiren, insanları kin, nefret, öfke ve intikam peşinde koşmaktan alıkoymak için çalışan, birlik, beraberlik ve hoşgörüyü yayan bir gönül ve sevgi eri olan Hoca Ahmet Yesevi’nin anlatılması ve tanıtılmasından manevi sorumluluk duyduğunu belirten Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Musa Yıldız,  bu kapsamda yapılan faaliyetler arasına bir yenisini daha eklemekten gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi okuma salonunun, öğrenciler ve öğretim elemanları için Hoca Ahmet Yesevi’yi okumak, anlamak, hikmetlerini hayata nakşetmek amacıyla açıldığını bu sebeple yalnızca Hoca Ahmet Yesevin’in eserleri ve onun adına yazılmış eserler yer aldığını belirterek konuşmasını Kazakistan’ın ve Üniversitemizin 25. Yılını kutlayarak tamamladı.