Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumuna katıldı.02 Şubat 2017

 

Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu 1 Şubat 2017’de Kazakistan’ın Çimkent şehrinde ki Rixos Otelde gerçekleşen açılış programıyla başladı. İş ve Yatırım Forumu’nun ilk günkü programı olarak bölge tanıtımı, forum katılım, Organize Sanayi Bölgesi ve serbest ekonomi bölgesi gezisi ile gerçekleşti.

Güney Kazakistan Eyalet Valiliği organizasyonunda, Eyalet Valisi Canseyit Tüymebayev’in himayesinde düzenlenen Forumun açılış programı Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Ankara OSTİM başkanı Orhan Aydın ve 170 işadamının katılımlarıyla gerçekleşti.

Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu programı şu faaliyetler ile devam edecek;  2 Şubat’ta konferans, Sektörel B2B görüşmeleri, muhtıranın imzalanması ve programın son gününde ise tarihi mekânların ziyaret edilmesi; Hoca Ahmet Yesevi Türbesi, Arslan Baba, Domalak Ana, eski Otırar Kenti ziyareti ile Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu kapanış yapacak.