Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yesevi Olimpiyatı düzenlendi17 Nisan 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından organize edilen Kazakistan genelindeki Yesevi Olimpiyatına 14 eyaletten öğrenciler katılım sağladı. Çeşitli kademelerde 11 alanda gerçekleşen olimpiyata toplamda 6 bin 600 öğrenci başvurdu. İnternet üzerinden olimpiyatın ilk aşaması yapıldı ve ilk etapta toplam bin 200 öğrenci elemeleri geçti. 14 Nisan’da Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde yapılan sınavla ise dereceye giren 100 öğrenci, gelecek yıl ücretsiz olarak Türkiye bursuyla öğrenim görmeye hak kazandı.

Düzenlenen olimpiyatta bir de öğrenci adaylarına kampüs önünde düzenlenen fuarda Ahmet Yesevi Üniversitesi fakülteleri ve bölümleri tanıtıldı.

Yesevi Olimpiyatlarının sonuçları ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Prodüksiyon Merkezi tarafından düzenlenen gala konserinde açıklandı. Konsere, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov, Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile Yrd. Doç. Dr. Berik Ahmetov katıldı. Ahmet Yesevi Üniversitesi Prodüksiyon Merkezinin hazırladığı muhteşem gösterilerin ardından Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren birer konuşma yaparak derece alan öğrencilere ödüllerini ve belgelerini verdiler.