Prof. Dr. Selim Şanlısoy ve Prof. Dr. Nevzat Aypek Ahmet Yesevi Üniversitesinde18 Nisan 2017

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda iki haftalığına ders, seminer, konferans vermek ve ilmi çalışmalarda bulunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesine gelen Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi işletme Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Aypek ile  Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr.  Selim Şanlısoy ile gerçekleştirmiş oldukları akademik faaliyetlerin ardından yurda dönüş yaptılar. 
Bilgi, birikim ve tecrübelerini Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi hoca ve öğrencileriyle paylaşan Yrd. Doç. Dr.Selim Şanlısoy; ekonometri ve uluslararası ekonomi, Prof. Dr. Nevzat Aypek ise banka işlemleri, bütçe ve finansal yatırım  gibi konularda lisans, yüksek lisans dersleri ile seminerler verdiler.
Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, yapmış oldukları akademik çalışmalarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Selim Şanlısoy ve Prof. Dr. Nevzat Aypek’e teşekkür belgesi takdim ettiler.