Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Süper Anne, Süper Baba” yarışması yapıldı18 Eyl 2017

 

Güney Kazakistan Eyaleti Aile Toplum Sağlığı Merkezi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi tarafından yapılan etkinlikle, anne-çocuk sağlığı ve aile planlaması, çocuk yetiştirme, aile ve toplum sağlığının önemini vurgulama gibi amaçlarla “Süper Anne, Süper Baba”  yarışması yapıldı.

16 Eylül Cumartesi günü Türkistan yerleşkesi kültür merkezinde gerçekleşen yarışmanın açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sersenbek Tortabaev ile Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz yaparak, konu ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiler ve yarışmacılara başarılar dilediler.

Düzenlenen  “Süper Anne, Süper Baba”  yarışmasında aileler; ailelerini tanıtma, süper anne (annelerin yeteneklerini sergilemesi), süper baba (babaların yeteneklerini sergilemesi), ailelerin yetenekleri, aile toplum sağlığı (soru-cevap), çocuk maması hazırlama ve çocuk gelişimi olmak üzere yedi aşamada gerçekleşti. Yarışmada dereceye girenler Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi tarafından oluşturulan jüri üyeleri değerlendirmeleriyle belirlendi. Dört ailenin katıldığı yarışma sonucunda Asilbek Berdesov-Dana Nazarova çifti birinci oldu. Abay Jankulov-Bayan Junis çifti ikinci derece alırken, Erkin Esaliev-Gaziza Kasım çifti üçüncü olarak tamamladı.

Dereceye giren ailelerin ödülleri yarışma sonunda düzenlenen törenle fakülte dekanları ve jüri üyeleri tarafından verildi. Yarışma son olarak toplu hatıra fotoğraf çekilmesiyle tamamlandı.