Kazakistan Başbakanı Ahmet Yesevi Üniversitesinde29 Eyl 2017

 

Kazakistan’ın Başbakanı Bakıtcan Sağıntayev birtakım görüşmelerde ve temaslarda bulunmak için geldiği Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış tarafından Kültür Merkezinde karşılandı. 29 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen ziyarete Kazakistan Milli Eğitim Bakanı Erlan Sagadiyev, Gençlik ve Spor Bakanı Arıstanbek Muhamedulı ve Güney Kazakistan Eyalet Valisi Canseyit Tüymebaev de eşlik etti.

İlk olarak Kültür Merkezi giriş katında bulunan Üniversitenin yerleşke maketini inceleyen Başbakan Bakıtcan Sağıntayev Üniversite hakkında Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov’dan bilgiler aldı. Akabinde buradaki Arkeoloji Müzesi ile Türk Dünyası Kültür ve Tarih Müzesini gezdi.  Bakıtcan Sağıntayev ve heyetine ziyaretlerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış teşekkürlerini sundular.

Kazakistan Başbakanı Bakıtcan Sağıntayev ve heyeti son olarak Üniversitenin Merkez Kütüphanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesini gezerek ziyaretlerini tamamladılar.