Ahmet Yesevi Üniversitesinde Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Fuarı yapıldı04 Ekim 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Disiplin ve Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle üniversitemizdeki öğrenci kulüplerin tanıtım fuarı yapıldı. Fuar, 2017-2018 öğretim yılında birinci sınıfa başlayan öğrencilerin kulüpleri tanıması, kulüplerin çalışma alanlarını ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlama maksadıyla düzenlendi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrenci kulüpleri, konferanslara, seminerlere, panellere, konserlere, tiyatro çalışmalarına, imza günlerine,  spor etkinliklerine, geziler, sergilere ve daha birçok organizasyona son derece başarılı bir şekilde imza atmaktadır. Ders programlarının yanında öğrencide güven ve sorumluluk duygusu geliştiren, yeni ilgi alanları oluşturan ve beceriler kazandıran öğrenci kulüpleri tamamen Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından finanse edilmektedir.

3 Ekim Salı günü Türkistan Yerleşkesi 3. Kampüs önünde gerçekleşen fuara; Disiplin ve Kültür İşleri Müdürü Lezzet Esentayeva ve kulüp başkanları ile üyelerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrencilere hitap eden Esentayeva, kulüplerin görev ve sorumluluklarından kısaca bahsederek, yeni eğitim-öğretim yılında kulüplere çalışmalarında başarılar diledi.

Yaklaşık iki saat süren tanıtım fuarında öğrenciler, kulüpler hakkında bilgi alarak kendi ilgi alanlarına uygun kulüplere kayıt yaptırdılar. Fuar son olarak konser gösterisi ve müzik dinletisiyle tamamlandı.