Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Başarısını Yemekle Kutladı18 Ekim 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi son yıllarda yapmış olduğu faaliyetlerle ve yayınlanan makalelerle üniversite reytinginde üçüncü oldu. Bu vesileyle Fakülte başarısını daha da artırmak ve fakülte çalışanlarını motive amaçlı Dekanlık tarafından yemek düzenlendi. Programa Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek katılarak konuşma yaptılar.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmasında Sosyal Bilimler Fakültesi’nin elde etmiş olduğu bu başarıdan dolayı başta Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu olmak üzere fakülte çalışanlarını ve hocalarını tebrik etti. Prof. Dr. Mehmet Toplu’nun fakülte dekanı olması ile birlikte fakültenin büyük bir ivme kazandığını dile getiren Başkan Yıldız, başarılarının daim olmasını dileyerek, indexlerde taranan dergilerde yayınlanan makalelerin daha da artırılmasını istedi.

Yakın zamanda Kazakistan Eğitim Bakanı Erlan Sagadiyev üniversitemizden övgüyle bahsettiğine değinen Başkan Yıldız, Eğitim Bakanı,  bakanlık dergisinde yayınladığı makalesinde Kazakistan’da kaliteli eğitim veren ve rüşvetle mücadele eden üç üniversiteden biri de Ahmet  Yesevi Üniversitesi olduğunu kaydetti.  Bu haklı gururu yaşatan Rektör Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov’a, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’a, rektör yardımcılarına, fakülte dekanlarına ile tüm akademik ve idari kadroya teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Sonrasında konuşan Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ise güzel bir Türkistan akşamında Yesevi ailesiyle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bu başarıya katkı sağlayan hocalara, fakülte dekanlığına ve yönetim kadrosuna teşekkür etti.

17 Ekim Salı günü Türkistan Yerleşkesi Yesi otelde gerçekleşen programa, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Taljan Raimberdiev, Prof. Dr. Nurlan Ajihanov, Prof. Dr. Nurlan Batırbaev, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ve Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov’ da katıldılar ve Sosyal Bilimler Fakültesini tebrik içeren birer konuşma yaptılar.

Programda son olarak konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu, yemeğe katılımlarından dolayı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek’e ve tüm misafirlere teşekkür etti. Fakültenin Son yıllarda yapmış olduğu çalışmalardan kısaca bahseden Toplu, bu çalışmalar sonucu Üniversite reytinginde üçüncü sıraya kadar yükseldiğini belirtti. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen Fakülte hocalarına, bölüm başkanlarına ve desteklerini esirgemeyen Üniversite yönetimi ile Mütevelli Heyet Başkanlığına teşekkür etti.

Program son olarak toplu hatıra fotoğraf çekimi ile tamamlandı.