Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Neşeli İnsanlar” Komedi yarışması yapıldı25 Ekim 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Prodüksiyon Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Neşeli İnsanlar” adlı komedi yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

24 Ekim Salı günü saat 15.00’te Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde gerçekleşen “Neşeli İnsanlar” komedi yarışmasına; Disiplin ve Kültür İşleri Müdürü Lezzet Esentayeva, Gençlik Merkezi Başkanı Arman İsmailov ile Prodüksiyon Merkezi Müdürü Elimbay Botakaraev katılarak birer konuşma yaptılar ve yarışmacılara başarılar dilediler.

Açılış konuşmalarının akabinde yarışmaya katılan üç takımın tanıtımı yapıldı. Sanat Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Aktör Adam Bir Başka”, Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu “1 Numaralı Yatakhane” ve her bir oyuncusu farklı fakülteden oluşan “Burs 0 Tenge” takımları 3 farklı aşamada yeteneklerini sergilediler.

Tüm aşamaların tamamlanmasının akabinde, “Burs 0 Tenge” takımı jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle “Neşeli İnsanlar” komedi yarışmasının şampiyonu oldu. Aktör Adam Bir Başka takımı II. sırada derece alırken, 1 Numaralı Yatakhane takımı III. geldi. Aktör Adam Bir Başka takımının oyuncusu İsahan Aytenov ise yarışmanın en iyi oyuncusu seçildi.

Yarışma, son olarak ödül töreni ve konser programıyla tamamlandı.