Yargıtay Başkanı ve Üyeleri Ahmet Yesevi Üniversitesini ziyaret etti26 Ekim 2017

 

Yargıtay Başkanı İ. Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ile Türkiye Adalet  Akademisi Başkan Yardımcısı  Mustafa Artuç Ahmet Yesevi Üniversitesini ziyaret etti.

Bir takım temaslar ve görüşmelerde bulunmak üzere Kazakistan’a gelen Yargıtay Başkanı  İ. Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ve heyeti; Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Yılmaz, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Telli, Türkiye Adalet  Akademisi Başkan Yardımcısı Mustafa Artuç, Yargıtay Başkanlığı üyeleri Mahmut Coşkun, Adem Albayrak, İsmet Şimşek, Komisyon Başkanı İbrahim Korkmaz, Yargıtay Başkanlığı Savcısı Özkan Balcı, Başsavcı Mehmet Özel, Savcı Kürşat Serbest, Hakim Osman Hazır, Özgen Biçgin ve Berat Duman, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış tarafından üniversitenin Kültür Merkezinde karşılandı.

Kültür Merkezi giriş katında bulunan üniversitenin yerleşke maketini inceleyen Başkan Cirit ile Başsavcı Akarca üniversite hakkında Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'dan bilgi aldı. Ziyaretlerini Kültür Merkezindeki Arkeoloji Müzesi ile Türk Dünyası Kültür ve Tarih Müzesi  gezisi ile tamamlayan  Başkan Cirit ve beraberindeki heyet, akabinde Hoca Ahmet Yesevi Türbesi ile Türkistan’ın tarihi mekanlarını ziyaret ederek Türkistan’dan ayrıldılar.