Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı öğrencileri evlerinde ziyaret etti28 Ekim 2017

 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de Ahmet Yesevi Üniversitesi adına burslu yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden öğrencilerin evine konuk oldu.

Mütevelli Heyet Başkanı, Öğrenci evleri ziyareti kapsamında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora çalışmalarına devam eden Artur Bolganbayev ve Kunduz Myrzabekkyzy ile Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora çalışmalarına devam eden  Meruert Seitova’nın evlerinde öğrencilerle bir araya geldi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, göreve geldiklerinde öğrencilerle daha yakından ilgilenecekleri sözünü hatırlatarak, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu, her zaman için öğrencilerin yanında olacaklarını, öğrencilerin kendilerine Yesevi Hazretlerinin emanetleri olduğunu söyledi. Sıcak bir karşılamanın ardından, Kazak öğrenciler Kazakistan yemekleri ikram ettiler.

 Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarını ve Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan yerleşkesinde bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, evlerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Başkanlığın desteklerinden dolayı kendilerini gurbette hissetmediklerini ifade ettiler.