Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı öğrencileri evlerinde ziyaret etti.10 Kasım 2017

 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de Ahmet Yesevi Üniversitesi adına burslu yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden öğrencilerin evine konuk oldu.

Mütevelli Heyet Başkanı, Öğrenci evleri ziyareti kapsamında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora çalışmalarına devam eden Aizade Kenzhebayeva ve Abzal Dosbolov ile Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Doktora çalışmalarına devam eden Akbota Skenderova’nın evlerinde öğrencilerle bir araya geldi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarını ve Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan yerleşkesinde bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, evlerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Başkanlığın desteklerinden dolayı kendilerini gurbette hissetmediklerini ifade ettiler.