Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrencilerinden Yardımlaşma Konseri23 Kasım 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde Türkistanlı ihtiyaç sahibi aileler için “Sanat Müziği- Ruhun Gıdası”  adlı konser düzenlendi. Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisi Nurdeulet Kasımbek’in organize ettiği program Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

22 Kasım Çarşamba günü Kültür Merkezi Tiyatro ve Sinema salonunda düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu, Gelişme ve Koordinasyon Daire Başkanı Ender Sayın ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Büyük ilgi gören konser programında, Nurdeulet Kasımbek’in dombra resitali ile birlikte öğrenciler şarkılar söyledi, şiirler okudu ve halk oyunları gösterileri yaptılar. Program sonunda konuşan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, “Öğrencilerimizin böyle bir konsere destek vermeleri bizleri onurlandırmıştır. Yardımlaşma, paylaşma ve merhamet gibi insanın asli duygularının tezahürünü görmek insanlık adına ümit verici olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.