Ahmet Yesevi Üniversitesi 55. Mütevelli Heyet Toplantısı Ankara’da yapıldı24 Kasım 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi 55. Mütevelli Heyet Toplantısı, 24 Kasım Cuma günü Türkiye ve Kazakistan üyelerinin katılımlarıyla Ankara’da gerçekleşti.

Ankara’da yapılan toplantıya Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet üyeleri; Dr. Serdar Çam, Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Hüseyin Karakum, Bibigül Asılova, Meyramgül Koyanbayeva, Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nurlan Ajinhanov ve Dr. Nurlan Batırbayev, TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, TÜRTEP Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Buluç ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kale, Genel Sekreter Ahmet Şevki Zengin ile diğer idari personel katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmasında Mütevelli Heyet Başkanlığı olarak, 54. Mütevelli Heyet toplantısından bu yana geçen altı aylık sürede yapılan faaliyetleri üyelerin bilgisine sundu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov da, 2017-2018 Öğretim yılı çerçevesinde yapılan akademik faaliyetlerin genel değerlendirmesini yaptı. 54. Mütevelli Heyet toplantısından bu yana gerçekleştirilen akademik çalışmalar ve eğitim-öğretim sürecini içeren bilgilendirmesini sundu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, akademik kaliteyi artırma adına eğitim ve bilim alanlarında hazırlamış olduğu raporunu sundu ve optimizasyon çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Mütevelli Heyetin 54. toplantısında birçok önemli kararla birlikte; 2016-2017 akademik gelişim raporları görüşüldü. 2016 yılı İdari ve Mali Denetim Raporu ve 2016 yılı Akademik Denetim Raporunun görüşülmesi ve üniversite hastanesi ile ilgili meseleler görüşüldü. 2018-2019 öğretim yılı Türkiye Cumhuriyeti, Türk Dünyası ve diğer ülkeler, TÜRTEP ve KAZTEP öğrenci kontenjanları belirlendi. Mütevelli Heyet Başkanlığınca, 2018-2019 öğretim yılında verilecek doktora, mesleki bilgi ve görgü artırma eğitimi burs kontenjanları ve alanlarıyla ilgili Rektörlük teklifi görüşüldü.

Toplantı, kararların imzalanmasının ardından çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.