Bugün Üniversitemiz tarafından ilki düzenlenen Uluslararası Türk Dünyası Biyoloji Kongresi açılış töreni gerçekleştirildi.
İki gün sürecek olan kongreye Türkiye, Kırgızistan, Özbekistan, Yunanistan, Japonya, Hindistan'ın da aralarında bulunduğu 24 ülkeden 150'den fazla bilim insanı katılım sağladı. Mütevelli Heyet Başkanımız Prof. Dr. Muhittin Şimşek’in online olarak katıldığı açılış programına, Üniversitemiz Rektörü Dr. Janar Temirbekova, Rektör vekilimiz Prof. Dr. Peyami Battal ve Türkiye Cumhuriyeti Türkistan Başkonsolosu İlker Pak da iştirak etti.