Tıp Fakültesi

Fakülte Adı: Tıp Fakültesi

Fakülte Dekanı: Prof. Dr. Ikılas Moldaliev

 

Fakülte Hakkında

Tıp Fakültesi 1991 yılında kurulmuştur. Fakültede, lisans programlarında 5В130100 Tıp ve 5В130200 Diş Hekimliği Bölümlerinde, uzmanlık alanlarında, lisans sonrası eğitim programına göre 6М110100 Tıp Yüksek Lisans, 6D110100 Tıp Doktora ve 6R110100 Tıp Uzmanlık programlarında öğrencilere ders verilmektedir.

Bölümler İSO 9000-2001 sertifikalarını almış ve kurumsal, mesleki akreditasyondan geçmiştir. Fakültede uluslararası seviyede eğitim verilmekte olup, rekabet edebilecek yetenekli uzmanlar yetiştirilmektedir.

Bununla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin önde gelen Hacettepe, Ege, Atatürk Üniversiteleriyle karşılıklı işbirliği anlaşmalar imzalanıp ortak çalışmalar yapılmaktadır. Fakültemizden mezun olan öğrenciler, Kazakistan, BDT ülkeleri, Çin, Moğolistan ve Türkiye devletlerinde hizmet etmektedirler.

Fakülte öğrencileri Tıp alanında Ulusal ve BDT ülkelerinde düzenlenen olimpiyat ve bilimsel projelere katılmakta ve düzenli olarak ilk sıralarda yer almaktadırlar. Yurtdışındaki bilimsel projelere de başarılı şekilde katılmaktadırlar. Öğretim üyeleri, öğretim süresinde modern eğitim teknolojileri ve yeni yöntemleri, öğrencilerin bilimsel aktivitelerini artıran kuralları kullanmaktadırlar.

Fakültede Türkiye ve Türk devlet ve topluluklarından gelen 186 öğrenci dâhil, toplam 2328 öğrenci eğitim almaktadır.

Fakülte, Uluslararası Faimer ve KazMSA kurumlarının üyesidir.