AYHABER - YAZ 2008 - SAYI : 35

Sevgili okuyucular,

Bu sayımız da yine birbirinden ilginç haber ve yorumlarla dopdolu. 

Mütevelli Heyet Başkanlığımız başta olmak üzere üniversitemizin diğer birim ve bölümlerin yaptıkları faaliyetlere, bu sayımızda yer vermeye çalıştık.

Bildiğiniz gibi, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkan ve üyeliklerine Mart 2008 tarihinde yeni atamalar yapıldı. Bültenimizin bu sayısında atama haberleri başta olmak üzere Mütevelli Heyet Başkan ve üyelerimizin, atanmalarına müteakip Türkistan’a gerçekleştirdikleri ziyaretler ve katıldıkları toplantıları da siz okuyucularımızın dikkatlerine sunuyoruz.

Üniversitemiz akademik ve idari kadrolarında yapılan değişikliklerin bir bölümüne de bu sayımızda yer verdik.

Türk Dünyasının büyük yazarı Cengiz Aytmatov’la ilgili kısa bir yazı, bültenimizin içerisinde yerini aldı. Uzun zamandır yapılamayan Mütevelli Heyetin 31.toplantısıyla ilgili haber, burada alınan çok önemli kararlardan bazıları, Mütevelli Heyet Başkan ve üyelerimizle birlikte idari görevlilerimize verilen Kazakistan Bilimine Hizmet Madalyası haberi başta olmak üzere üniversitemizde düzenlenen Mezuniyet coşkusu, Yaygın eğitim sergisi, Çanakkale şehitlerini anma programı, TSE ara denetimi, fuarlar gibi haberlerin ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Üniversitemizde yapılan diğer çalışmalar ve ziyaretleri de kısaca özetlemeye çalıştık. Bunları da ilgiyle okuyacağınızı ümit ediyoruz. 

 

 

Dergiyi PDF olarak okumak için tıklayınız.