AYHABER - KIŞ 2009 - SAYI : 36

 

Sevgili okuyucular,

Mütevelli Heyet Başkanlığımız tarafından yılda iki kez yayımlanan AYHABER’in Kış 2009 36.sayısı yayımlandı.

Bu sayımız da yine birbirinden değişik haber ve yorumlarla dopdolu.

Mütevelli Heyet Başkanlığımız başta olmak üzere üniversitemizin diğer birim ve bölümlerinin yaptıkları faaliyetlere yer vermeye çalıştık.

Bültenimizin bu sayısında; Mütevelli Heyet Başkan ve üyelerimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül tarafından kabul edilmeleri ile ilgili haberi, Mütevelli Heyetin 2008 yılı içerisinde gerçekleştirdiği 33. toplantı ve bu toplantıda alınan kararların bazılarını, Mütevelli Heyet Başkanlığımız tarafından tarafından yayımlanan bilig Türk Dünyası Sosyal Bilimler Dergisi’nin, 2008 yılından itibaren dünyanın en saygın dizin kurumlarından SSCI’da taranmaya başlanması münasebetiyle Ankara’da düzenlenen tanıtım toplantısı haberini sizlerin bilgisine sunduk.

Üniversitemiz 2009’a yeni kurumsal kimlik ve yeni logosuyla girdi. Bununla ilgili bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedik.

2008 yılı üniversitemiz için başarılarla dolu bir yıl oldu. Üniversite yerleşkemizin bulunduğu Türkistan şehrinde bütçesinin tamamı Türkiye Cumhuriyeti tarafından karşılanan Kazakistan’ın en modern hastanesi tamamlanarak hasta kabulüne başladı. Tıp Fakültesi Hastanemizle ilgili geniş bilgi, yine bültenimiz sayfalarında.

Bültende, Üniversitemizde yapılan panel, konferans ve diğer toplantılarla ilgili haberler başta olmak üzere, Türkiye’den Kazakistan’a ve Kazakistan’dan Türkiye’ye yapılan ziyaretleri de kısaca özetlemeye çalıştık. Bunları da ilgiyle okuyacağınızı ümit ediyoruz.

Bir sonraki sayıda buluşmak dileğiyle… 

 

Dergiyi PDF olarak okumak için tıklayınız.