Divanı Hikmet Sohbetleri

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi
Divanı Hikmet Sohbetleri


©
Divanı Hikmet Sohbetleri

Dîvân-ı Hikmet Sohbetleri


Editör
Prof. Dr. Zülfikar Güngör


 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından Prof. Dr. Zülfikar Güngör’ün editörlüğünü yaptığı  “Dîvân-ı Hikmet Sohbetleri” başlıklı eser yayımlandı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Hoca Ahmet Yesevi’nin vefatının 850. yıldönümü vesilesiyle 2016-2017 sezonu “Hoca Ahmet Yesevi Yılı” olarak ilan edildi.

Yıl içerisinde Hoca Ahmet Yesevi adına düzenlediğimiz ve Ahmet Yesevi’nin hikmetlerinin daha iyi anlaşılması için “Dîvân-ı Hikmet Sohbetleri” programları düzenlendi. 2016 yılı Ocak ayında başlanan ve bu programların ilkine Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü üniversitemiz Mütevelli Heyet Üyesi Büyükelçi Sayın Doç. Dr. İbrahim Kalın konuşmacı olarak davet edildi.

Bu kitapta, Dîvân-ı Hikmet Sohbetleri programına konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. İbrahim Kalın, Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç, Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, Prof. Dr. Mustafa Kara, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tatcı, Prof. Dr. Bilal Kemikli ve Prof. Dr. Mehmet Demirci, Dr. Hayati Bice, Prof. Dr. Zülfikar Güngör, Prof. Dr. Mehmet Akkuş, Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Prof. Dr. Ali Yılmaz, Prof. Dr. Necdet Tosun, Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya ve Prof. Dr. Cengiz Gündoğdu’nun konuşmalarına yer verilmiştir.


Dîvân-ı Hikmet Sohbetleri


Editör
Prof. Dr. Zülfikar Güngör

Yayın Koordinatörü
Halil Ulusoy


Baskı Tarihi: 2018
© Ahmet Yesevi Üniversitesi
Mütevelli Heyet Başkanlığı
Taşkent Cad. Şehit H. Temel Kuğuoğlu Sokak. No: 30 06490 Bahçelievler/ANKARA
Tel: 0312 216 06 00 • Faks: 0312 223 34 29
www.ayu.edu.tr  [email protected]

Görseller
Dosyalar
Dosyayı Görüntülemek İçin Tıklayınız